ViliusMazeika
Ekspertas

Žinutės 2829

Kokios jums gražiausios žuvys, kurias galima auginti tvenkinyje ?

2012-07-04 13:22 (Prieš 7 m.)

Iš mūsų žuvų man labiausiai patinka šapalai. Storasprandžiai, ryškiai juodom uodegom, bukasnukiai šapalai. Jie labai mėgsta lėtai plaukioti vandens paviršiuje arba saulės apšviestose seklumose, bet baikštūs. Mėgsta slapstytis po nulinkusiomis medžių šakomis ( ten ir medžioja įkrentančius nuo šakų vabzdžius, kirminus), už žolių. Šapalai gana atsparios žuvys - daug atsparesni už aukšles, karšius, žiobrius ir gal net kuojas, todėl kiek didesniuose ar švaresniuose tvenkiniuose kuo puikiausiai išgyvena. Dar labai gražiai atrodo raudės ir ešeriai. Labai gražūs ir auksiniai karosai bei lynai, bet jų paviršiuje beveik nepamatysi. O iš albinosinių, tai galima auginti ir auksines žuveles, spalvotuosius kiniškus karosus, spalvotuosius japoniškus karpius, auksinius lynus, orfas ir net baltuosius amūrus albinosus ar albinosus šamus. Taip pat Šiaurės Amerikos saulešerius, ežerines raines ir .... Bet man gražiausios - mūsų šapalai, raudės, ešeriai... Amūrai irgi paviršiuje laikosi, bet šapalai judresni ir man gražesni. O ką jūs auginat ? Kokios žuvys jums gražiausios ?

ViliusMazeika
ViliusMazeika
Ekspertas

Žinutės 2829
2017-01-03 14:58 (Prieš 3 m.)
jonvabalis:
jei atsakant i klausima-ersketai grazios zuvys


Sutinku. Eršketai tikrai labai gražios ir įdomios žuvys. Jie dar ir labai skanūs, o eršketų juodieji ikrai -tikras delikatesas (brangiausi pasaulyje ikrai). Tik ne kiekviename tvenkinyje juos galėtume auginti - lepesni už daugelį tvenkiniuose auginamų žuvų. Bet pakankamai dideliuose tvenkiniuose, ypač jei pro juos prateka upelis ir nuolat keičiasi vanduo, tikrai galime auginti ir eršketus. Yra gerų naujienų. Jau anksčiau aš esu rašęs, kad Lietuvoje reikėtų pradėti dirbtinai veisti ir sterles (grynai upinė eršketų rūšis). O prieš šiuos Naujuosius Metus, internete pasirodė straipsnis, kad Lietuva su Baltarusija susitarė drauge Nemuno aukštupyje ir vidurupyje pradėti veisti sterles. Tai tikrai džiugi žinia.

Vilius Mažeika


ViliusMazeika
0
ViliusMazeika
Ekspertas

Žinutės 2829
2015-11-17 15:30 (Prieš 4 m.)
Naujai išvesta žuvų rūšis karoso ir karpio hibridas sparčiai plinta įvairiuose mūsų šalies tvenkiniuose. Tačiau, šnekamojoje kalboje toks žuvies pavadinimas nepatogus - pernelyg ilgas. Manyčiau, kad karoso ir karpio hibridus galėtume vadinti vienu hibridiniu žodžiu - karparosai.
ViliusMazeika
0
ViliusMazeika
Ekspertas

Žinutės 2829
2015-09-16 14:13 (Prieš 4 m.)
O mano žuvys tvenkinyje labai pamėgo duonele su špinatais (tokie žali rageliai). Dar jos labai mėgsta bandeles su cinamonu ir bandeles su razinomis. (-:
ViliusMazeika
0
jonvabalis
Ekspertas

Žinutės 26028
2014-08-04 17:14 (Prieš 5 m.)
jei atsakant i klausima-ersketai grazios zuvys  Iššiepia dantis
0
ViliusMazeika
Ekspertas

Žinutės 2829
2014-08-04 15:48 (Prieš 5 m.)
ugniesdeive rašė:
Pralinksmino tema   Juokiasi mergina O jus cia kazka parduodat ar kaip?


Ne. Nieko aš neparduodu, tik domiuosi žuvimis. Šiaip gal tai daugiau vyriškas užsiėmimas, bet aš net pažįstu moterų, kurios žvejoti mėgsta. O auginti žuvis prie namų esančiuose tvenkinėliuose šiais laikais daugelis mėgsta, sakau pasidalinsiu patirtimi. O ar jums negražu stebėti tvenkinio žuvis (gali būti ir spalvotos, egzotinės ir mūsų vandenų) ?
ViliusMazeika
0
ugniesdeive
Ekspertė

Žinutės 3289
2014-08-04 14:34 (Prieš 5 m.)
Pralinksmino tema   Juokiasi mergina O jus cia kazka parduodat ar kaip?
0
ViliusMazeika
Ekspertas

Žinutės 2829
2014-08-04 12:34 (Prieš 5 m.)
Kita didelė bėda, kuri vandens teikinius užklumpa šiltuoju metu - didelis telkinių užžėlimas aukštesniaisiais vandens augalais. Kai kurie neprižiūrimi tvenkiniai ar ežeriukai vasarą ir visai užanka. Čia taip pat galėtų labai padėti didelės augalais besimaitinančios žuvys - baltieji amūrai. Jų taip pat galima nusipirkti Išlauže. Baltieji amūrai labai pagelbėtų ne tik tvenkiniams, kai kuriems ežerams, bet ir kai kurioms upėms. Pavyzdžiui, Nemunais žemiau Kauno hidroelektrinės iki pat santakos su Nerimi per vasarą labai užauga žolėmis. Manau, čia taip pat labai pagelbėtų baltieji amūrai.
ViliusMazeika
0
ViliusMazeika
Ekspertas

Žinutės 2829
2014-08-04 12:24 (Prieš 5 m.)
Lietuvą užplūdus didžiuliams karščiams ėmė labai žydėti vandens telkinių vanduo . Vandens žydėjimą sukelia smulkūs planktoniniai (plūduriuojantys) dumbliai. Dėl intensyvaus vandens žydėjimo dažnai ima dusti žuvys (ypač lepesnės rūšys). Čia gali padėti labai įdomios, didelės ir vertingos žuvys - plačiakakčiai. Jie, kaip kokie banginiai, savo plačia gerkle siurbia vandenį iš kurio filtruoja planktoną - pagrindinį savo maistą. Plačiakakčių tvenkinių įžuvinimui galima nusipirkti ir Išlauže. Plačiakakčiai dabar labai pagelbėtų ne tik nedideliuose tvenkiniuose, bet ir kai kuriuose ežeruose, karjeruose, Kauno mariose...
ViliusMazeika
0
ViliusMazeika
Ekspertas

Žinutės 2829
2014-07-29 12:17 (Prieš 5 m.)
antikineziema rašė:
o aš turiu pilve akvariumą! ten plaukioja litras alaus ir 3 rūkyti ešeriai   Juokiasi mergina


Šaunu. Saugokite, kad neišdžiūtų per tokius karščius.
ViliusMazeika
0
antikineziema
Ekspertė

Žinutės 9465
2014-07-28 12:49 (Prieš 5 m.)
o aš turiu pilve akvariumą! ten plaukioja litras alaus ir 3 rūkyti ešeriai   Juokiasi mergina
0
ViliusMazeika
Ekspertas

Žinutės 2829
2014-07-28 12:31 (Prieš 5 m.)
O štai ir atėjo į Lietuvą didžiuliai karščiai ( pranešė artimiausiu metu iki 35 !). Dabar bet kuri į tvenkinuką paleista egzotinė žuvelė tikriausiai jaustųsi panašiai kaip kokiame gimtajame Tailande ar kitoje pietinėje šalyje... Tik bėda, kad nėra lietaus ir visur labai nukritęs vandens lygis, o kai kurios negilios kūdros jau spėjo ir visai išdžiūti...
O galingasis Perkūne, atsiusk lietų į Lietuvą, pasigailėk mūsų tvenkiniuose plaukiojančių tokių gražių žuvelių...
O jei žuvelėms nepadės Perkūnas, turėsime tai padaryti mes patys...
ViliusMazeika
0
Filtruoti žinutes:
Prieš...

SOS centras

Susisiekite su mumis

Užduokite klausimą, pasiūlykite idėją arba išsakykite problemą.

Klauskite gydytojo

Klauskite Prisimink.lt sveikatos specialistų tiesiogiai!

D.U.K.

Visi dažniausiai užduodami klausimai vienoje vietoje.

Žodynas

Nežinote jums svarbaus termino? Visi paaiškinimai čia.