ViliusMazeika
Ekspertas

Žinutės 2829

...Trupinėliai iš mūsų gyvenimo

2016-11-03 13:35 (Prieš 2 m.)

Nėra nieko brangesnio už gyvenimą, nes jį turime vienintelį...
Nėra nieko brangesnio už seksą, nes kol žmogus neturi normalaus sekso, jo gyvenimas - tik ruošimasis gyvenimui,kankinantis laukimas, siekimas...
Pilnavertis gyvenimas prasideda tik tada, kai žmogus turi viska: Oro, vandens, maisto, darbo, laisvės savarankiškai mąstyti ir pačiam spręsti, teisę turėti tai, ką pats užsidirbo ar sukūrė, tai ką jam padovanojo draugai ar jį gerbiantys žmonės.
Bet mūsų gyvenimas dažnai nebūna toks, koks turėtų būti, todėl ir pradėjau šią temą.
Tam, kad aprašyti visą savo gyvenimą, reikia turėti du gyvenimus.

Vilius Mažeika

ViliusMazeika
ViliusMazeika
Ekspertas

Žinutės 2829
2016-11-03 16:06 (Prieš 2 m.)
Apie "Laumės" hipius ir mano gyvenimą 8.

Tenorėjau gyventi normalų gyvenimą, turėti normalia žmona (su kuria būtų galima užsiimti seksu), dirbti ir kurti savo šaliai, Žemės žmonėms...
Bet dabar galiu tik pavydėti tikriems narkomanams, girtuokliams ir vagims, kuriems viskas galima.
Mano "žmonelė" ir mano mėgstanti išgerti motina nusprendė, kad man negalima gyventi normalaus gyvenimo.
Visi mano paveikslai (aš anksčiau taip pat tapiau), mano draugų dailininkų man dovanoti paveikslai, ir net vestuvių proga man padovanotas nuo mano bendradarbių Paveikslų Galerijoje paveikslas su užrašu, buvo atimti.
Nežinau kaip vertinti gyvenimą ir teisingumą čia...
Čia - tik melo ir apgaulės jūra...
Gal kažkur toli toli ...yra gyvenimas. Gal...

Vilius Mažeika
ViliusMazeika
0
ViliusMazeika
Ekspertas

Žinutės 2829
2016-11-03 15:53 (Prieš 2 m.)
Apie "Laumės" hipius ir mano gyvenimą 7.

Mūsų spektaklis "Drakonas" dalyvavo ir Klaipėdoje, konservatorijoje, kurią baigė Hana Šumilaitė, rengtame Lietuvos mėgėjiškų teatrų festivalyje. Čia mūsų vaidinimas buvo įvertintas pirmąja vieta.
Bet mano "žmona" ( nežinau ar verta ją taip vadinti) nesutiko, kad aš dirbčiau Lietuvos kino studijoje (bijojo gastrolių ...ir dar velniai žino ko). Taigi, dirbau Lietuvos Dailės Parodų Rūmuose. Ir čia, ir M.K. Čiurlionio muziejuje Kaune, mane gerbė ir mano darbą vertino. Pradžioje įsidarbinau pagalbiniu darbininku. Neilgai trukus Lietuvos Dailės Parodų Rūmuose Vilniuje man pasakė: gavome viena dailininko restauratoriaus etatą ir jį atiduodame tau. O juk buvo darbininkų ir daug seniau už mane dirbusių. Nemanykit, kad to nenusipelnau.
Jei būčiau turėjęs normalią žmoną, būčiau visą gyvenimą ten ir dirbęs ( man darbas ten labai patiko...).

Vilius Mažeika
ViliusMazeika
0
ViliusMazeika
Ekspertas

Žinutės 2829
2016-11-03 15:31 (Prieš 2 m.)
Apie "Laumės" hipius ir mano gyvenimą 6.

Pirmoji mano darbovietė buvo M.K. Čiurlionio dailės muziejui priklausanti paveikslų galerija Kaune. Ten mane gerbė už gerą darbą. Vestuvių proga iš darbovietės dovanų gavau tuometinio mūsų direktoriaus, Lietuvos dailės klasiko Donato Valatkos paveikslą su užrašu man nuo visų paveikslų galerijos bendradarbių. Vėliau dirbau Vilniuje, Respublikiniuose Dailės Parodų Rūmuose. Mano bendradarbiai čia buvo visiems žinomi dailininkai - Algis Kuras, Henrikas Natalevičius... Vilniuje ketinau dirbti Lietuvos kino studijoje, nes tuomet savo ateitį siejau su aktoriaus darbu. Dar iki tol, Kaune mano tuometis geras draugas Albinas Gedminas buvo ką tik grįžęs iš Leningrado (dabar Sankt Peterburgas), kur konservatorijoje baigė pantomimą. Kaip teigė Albinas, vos pirmais metais Leningrado konservatorijoje atidarė pantomimos klasę, jis vienintelis lietuvis ten nuvažiavo, įstojo ir ją baigė. Aš taip pat lankiau pantomimą A. Gedmino suburtoje trupėje. Kartu su Albinu teko vaidinti ir Hanos Šumilaitės pastatytame spektaklyje "Drakonas".
ViliusMazeika
0
ViliusMazeika
Ekspertas

Žinutės 2829
2016-11-03 15:12 (Prieš 2 m.)
Apie "Laumės" hipius ir mano gyvenimą 5.

O viskas, ko neįstengia suprasti primityvūs diktatoriai, jiems atrodo nesąmonė, kvailystė...
Nors hipiai ir propaguoja "laisva meile", man labai ilgai buvo sunku pasimylėti (ne dėl kokių fizinių trūkumų, o dėl nežinojimo...), turėjau kompleksą, todėl tą hipių dovana taip niekada ir nepasinaudojau.
Nors mano pirmoji žmona laikė save poete, tikintys ir ištikimi gražioms idėjoms ilgaplaukiai, jos žodžiais tariant, buvo "grybai nepataisomi" (ne ką geriau už akių ji atsiliepdavo ir apie savo geriausias drauges, pvz. "Zelionkę"). O ir žmona, tiesa sakant ji buvo tik ant popieriaus (seksas mūsų namuose buvo labai retas svečias, pirmąją naktį prie "ponios žmonos" negalima buvo nei prisiliesti, o ir per "medaus mėnesį" jaučiausi kaip kvailelis). Pasirinkimo neturėjau. Daug metų buvau iškentėjęs, maniau, kad pagaliau galėsiu turėti normalų gyvenimą. Labai didžiavosi, kad ištekėjo, buvo pasipūtusi (nesuprantu iki šiol ko). Patiko ji ir mano motinai... ( ko daugiau jai reikia - ar ne?).

Vilius Mažeika
ViliusMazeika
0
ViliusMazeika
Ekspertas

Žinutės 2829
2016-11-03 14:57 (Prieš 2 m.)
Apie "Laumės" hipius ir mano gyvenimą 4.

Kaip ir dabar nepriklausomoje Lietuvoje, taip ir "Laumės" laikais visuomenėje sklandė daug melo, netiesos. Ne tik nenaudojantys narkotikų, bet ir nerūkantys, ištikimi savo idėjoms, siekiantys dvasinio tobulėjimo, Dievo, kuriantys tikrą meną ilgaplaukiai dažnai aplinkinių buvo vadinami narkomanais (dabar juos mėgstama vadinti gėjais, matyt todėl, kad iš kalėjimų buvo išleista daug nusikaltėlių, tarp kurių nemažai yra tikrų gėjų. Juk žmonės dažnai apie kitus sprendžia pagal save. Kalba apie tai, kas jiems patiems labiausiai rūpi, ar ne.). Tuo tarpu tvarkingai apsikirpusius tikrus narkomanus ir net prekiautojus narkotikais vadindavo "gerais", "kultūringais"... Menininkai sunkiai kuriantys subtilų, bet ne kiekvienam įkandamą meną, dažnai būdavo vadinami dykaduoniais, tinginiais, valkatomis, ir net ...durniais. Bet juk visiems neįtiksi. Juk yra runkelių, kurie neįstengia suprasti net elementariausių dalykų gyvenime (...ir nenori suprasti).

Vilius Mažeika
ViliusMazeika
0
ViliusMazeika
Ekspertas

Žinutės 2829
2016-11-03 14:34 (Prieš 2 m.)
Apie "Laumės" hipius ir mano gyvenimą 3.

Mano hipiavimo laikais tie hipiai, kurie tapdavo narkomanais ( pradėdavo kasdien naudoti narkotikus), dažniausiai apsikirpdavo plaukus trumpai, kad neišsiskirtų iš paprastų žmonių. Hipių nusistatymai niekada nevogti, neskriausti silpnesnių, gyventi sąžiningai, gerumo idėjos neretai narkomanams tapdavo beprasmės. Juk suprantama - narkomanas, tai ligonis, kuriam kasdien reikia dozės narkotikų ir jis tikrai nenori turėti reikalų su milicija, sėsti į kalėjimą. O hipius tuometinė milicija neretai sulaikydavo net gatvėje ( jie nuo nieko nesislėpė - gyveno švaria sąžine), tikrindavo ar neturi narkotikų. Taigi, hipių ir narkomanų keliai "Laumės" laikais dažniausiai išsiskirdavo. Vieni pasirinkdavo svaigalus, kiti - likdavo ištikimi savo taurioms idėjoms.

Vilius Mažeika
ViliusMazeika
0
ViliusMazeika
Ekspertas

Žinutės 2829
2016-11-03 14:20 (Prieš 2 m.)
Apie "Laumės" hipius ir mano gyvenimą 2.

Reikia pripažinti, kad hipiai propagavo ne tik taiką, gėrį, bet ir laisvę, demokratiją ( manau, kad šios hipių skleidžiamos taikos ir laisvės, laisvo pasirinkimo idėjos pamažu ir vedė prie sovietų sąjungos iširimo). Kas norėjo naudojo narkotikus, kas nenorėjo - gyveno sveikai ( argi žmogų priversi gyventi taip kaip tu nori - kiekvienas turi savo gyvenimą, tegu juo džiaugiasi). Esu ir aš paragavęs ir aguonų ir "žolės", ir degtinės bet niekada gyvenime nenaudojau jų kasdien, o ir tie paragavimai buvo labai reti ( tik gerdavau daug kavos, rūkiau, bet tai buvo labai senai). Mano tikslai buvo kiti - pirmiausia gyvenau dėl šeimos, savo vaikų ( auginau savo įbrolį - keisdavau jam palutes, vežiodavau į darželį, po lauką, virdavau košes, maitindavau...... ir tt). Be to nepasirinkau svaigalų kelio, nes augau šeimoje, kur buvo dažnai girtaujama ( aš turėjau ir degtinę mamytei iš parduotuvės nešioti) ir aš dar vaikystėje prisiekiau negyventi taip, kaip gyveno mano motina. Po balių plauti ir tvarkyti krūvas indų vaikui nėra sunku, bet jūs neįsivaizduojate kaip sunku vaikui klausytis tų niekada nesiliaujančių skandalų, nieko su realybe neturinčių apkalbų, kvailų girtuoklių išsigalvojimų, kęsti moralinį ir fizinį smurtą. Deja, tėvai buvo išsiskyrę ir aš turėjau augti pas motina (ji vyrus keitė neretai - trys vaikai nuo skirtingų vyrų. Visi vyrai buvo "blogi", tik jos "geros").

Vilius Mažeika
ViliusMazeika
0
ViliusMazeika
Ekspertas

Žinutės 2829
2016-11-03 13:58 (Prieš 2 m.)
Apie "Laumės" hipius ir mano gyvenimą 1. (trupinėliai, fragmentai...)

Hipiavimas man niekada nebuvo susijęs su narkotikais,
kaip kai kuriems norėtųsi (kaip neretai mėgstama kalbėti).
Nesutikau tarp hipių ir tikrų gėjų ir niekada man jie nerūpėjo.
Hipiavimas, tai kelias pas Dievą, dvasinis tobulėjimas, gyvenimas pasitikint Dievu ir nuolat klausant savo sąžinės balso. Hipiai sau ir Dievui dažnai duoda įžadus niekada nevogti, neskriausti silpnesnių.
Dar buvome nepilnamečiai, kai vienas mano klasės draugas papasakojo mums apie hipius, jų kultūra, idėjas, gyvenimo būdą. Tada Eugenijus pasakė: tikri hipiai nenaudoja narkotikų, negeria, nerūko, nevalgo mėsos, gyvena sveiką gyvenimo būdą. Tuomet aš atsakiau: aš būsiu tikras hipis. Kadangi hipiai prieš žudymą, hipiaudamas buvau nustojęs ir meškerioti. Ir dabar mieliau einu prie upės ar tvenkinio be meškerės maitinti savo žuvų, ei jas gaudau. O jei meškerioju, tai dažniausiai sugautas žuvis paleidžiu.

Vilius Mažeika


ViliusMazeika
0
Filtruoti žinutes:
Prieš...

SOS centras

Susisiekite su mumis

Užduokite klausimą, pasiūlykite idėją arba išsakykite problemą.

Klauskite gydytojo

Klauskite Prisimink.lt sveikatos specialistų tiesiogiai!

D.U.K.

Visi dažniausiai užduodami klausimai vienoje vietoje.

Žodynas

Nežinote jums svarbaus termino? Visi paaiškinimai čia.