MANO Prisimink.lt

Prisimink.lt

Apie „Bayer HealthCare“

Vokietijos farmacijos kompanija „Bayer HealthCare AG“ (toliau - "Bayer") yra didžiausia pasaulyje kontraceptinių priemonių gamintoja.

Mūsų kompanijos, tiekiančios pažangiausius kontracepcijos produktus, tikslas – tėvystės džiaugsmas, padedant poroms susilaukti palikuonių tada, kai jie jaučiasi geriausiai pasiruošę atsakomybei tapti tėvais.

Mes visada vadovaujamės etiniu įsitikinimu, kad kiekviena moteris turi pasirinkimo teisę gimdyti būtent tada, kai ji to nori pati. Esame tvirtai įsitikinę, kad kiekvienas kontracepcijos metodas yra geriau, nei nėštumo nutraukimas, kuris, deja, vis dar taikomas kaip kraštutinė priemonė moterims, nepageidaujančioms susilaukti kūdikio.

Kompanija „Bayer" (iki 2006 m. gruodžio kompanija vadinosi „Schering“) aktyviai dirba hormonų tyrimo srityje jau daugiau kaip 130 metų ir nuo 1920 metų yra nepralenkiama šios srities lyderė visame pasaulyje. Truputis istorijos:

 • 1961 m.: „Schering“ pirmąkart įdiegė kontraceptinę tabletę Europoje.
 • 1964 m.: „Schering“ pirmąkart pristatė 21 tabletės kalendorinę pakuotę.
 • „Schering“ pirmąkart pristatė 28 tablečių pakuotę su 7 neveikliosiomis tabletėmis.
 • 1970 m.: „Schering“ mokslininkai susintetino levonorgestrelį.
 • 1973 m.: „Schering“ pirmąkart įdiegė mažų dozių kontraceptiką su 30mcg etinilestradiolio.
 • 1978 m.: „Schering“ pirmąkart pristatė tabletes spuogams gydyti su kontraceptiniu poveikiu.
 • 1987 m.: „Schering“ pirmąkart įdiegė kontraceptines tabletes su gestodenu.
 • 1990 m.: „Schering“ naujovių sąrašą papildo pirmoji hormoninė gimdos sistema.
 • 1995 m.: „Schering“ pristatė tabletes su progestinu dienogestu.
 • 2000 m.: „Schering“ pristatė ypatingo poveikio kontraceptines tabletes su drospirenonu, kurios vos per penkeris metus tapo populiariausiomis visame pasaulyje.
 • 2006 m.: „Bayer“ kompanijai įsigijus „Schering AG“, bendrovės pavadinimas gruodžio mėn. pakeistas į „Bayer HealthCare AG“.

„Bayer“ atliko pirmąjį per nepriklausomybės laikotarpį Lietuvoje išsamų tyrimą apie kontracepcijos vartojimą.

Siekdami patenkinti mūsų vartotojų poreikius, mes neapsiribojame vien tik pažangių medikamentų kūrimu. Kaip patikimas medicinos darbuotojų partneris, „Bayer“ padeda gydytojams ir pacientams, teikdamas jiems informaciją bei patarimus, kurie padėtų priimant sprendimą.

Mes stengiamės padėti gydytojams atnaujinti žinias apie paskutinius išradimus šeimos planavimo srityje. Kontraceptinės tabletės yra vienas geriausiai ištirtų farmakologinių preparatų, tačiau gydytojams neretai tenka neigti įvairius mitus bei neteisingas žinias apie kontraceptikus. Šiandien, bendraudami su gydytojais ir pacientais, mes siekiame:

 • paneigti iki šiol egzistuojančius mitus apie kontraceptines tabletes;
 • informuoti apie nekontraceptinius tablečių vartojimo privalumus;
 • šviesti gydytojus, jų pacientes bei visuomenę apie kontracepciją;
 • kurti ir įdiegti priemones, padedančias sėkmingai naudotis kontracepcija;
 • didinti efektyvių kontracepcijos metodų vartojimą;
 • šviesti visuomenę apie abortų žalą, rekomenduodami saugų alternatyvų pasirinkimą.

„Bayer“. Nuo pradininko iki lyderio.

„Bayer“ yra viena iš pasaulio lyderių farmacijos ir medicinos produktų srityje. Įmonės buveinė yra Lėverkuzene, Vokietijoje.

Kontracepcijos produktų rinkoje "Bayer" įsitvirtino 2006 m., įsigijusi ilgametę šios rinkos lyderę - Vokietijos kompaniją "Schering". Pastarosios įmonės istorija prasidėjo nuo smulkaus verslo. Farmacininkas, širdyje išradėjas, Ernstas Scheringas 1851 metais atidarė savo privačią vaistinę ir laboratorijoje pradėjo gaminti specialius vaistus. 1871 metais įsteigta „Schering“ korporacija tapo hormoninės kontracepcijos ir pakaitinės hormonų terapijos pradininke ir lydere.

„Bayer“ jau daugelį metų išlaiko pasaulinio kontracepcijos lyderio poziciją. 95 proc. visų šiandien vartojamų kontraceptinių tablečių sudėtyje yra etinilestradiolis (EE), kuris 1937 metais buvo susintetintas pagal dviejų „Schering“ mokslininkų – Walterio Hohlwego ir Hans-Herloffo Inhoffeno – mokslinį darbą ir pelnė viso pasaulio pripažinimą. Iki tol estrogenų gamyba iš natūralių produktų, kaip gyvulių kiaušidės ar nėščių kumelių šlapimas, reikalavo milžiniškų žaliavos išteklių, todėl etinilestradiolio išradimas įgalino sumažinti produkto vertę bei padaryti jį prieinamą daugeliui žmonių. 2009 m., po penkiasdešimt metų trukusių tyrinėjimų, “Bayer” pirmoji pristatė naujos kartos kontraceptines tabletes, kurių sudėtyje yra estradiolis – hormonas, identiškas natūraliai moters kiaušidėse gaminamam estrogenui. Šis proveržis pradėjo naują erą hormoninės kontracepcijos srityje natūralumo link.

„Anovlar“, pirmosios kontraceptinės tabletės, išradimas Europoje padarė didžiulę socialinę revoliuciją, kuri suteikė moteriai naują socialinį statusą bei suformavo naują požiūrį į seksualumą apskritai. Iki pat 1970 metų tabletės, kurių sudėtyje yra 50 mcg etinilestradiolio, išliko „auksiniu standartu“ tolesniems kontraceptikų išradimams.

Pastaruosius 50 metų „Bayer“ vaidino esminį vaidmenį tobulinant hormoninius kontraceptikus visame pasaulyje. Kontraceptinių tablečių tobulinimas lieka vienu iš pagrindinių kompanijos prioritetų ir šiandien. Kompanija kuria naujas medžiagų formules ir vartojimo formas, pagrįstas patikimais klinikiniais duomenimis.

„Bayer“ pirmoji įdiegė mažų dozių kontraceptikus, naujus progestinus ir estrogenus. Tai leido pagerinti klinikinius duomenis, pasiekti išreikštą gydomąjį poveikį ir iki minimumo sumažinti poveikį medžiagų apykaitai. Pirmasis iš naujų progestinų buvo levonorgestrelis (LNG), susintetintas „Bayer Schering Pharma“ laboratorijose 1970 metais. Šis progestinas jau daugiau kaip 20 metų sėkmingai naudojamas “Bayer” gaminamos hormoninės gimdos spiralės sudėtyje.

Kontraceptinės tabletės su levonorgestreliu populiarios ir plačiai naudojamos visame pasaulyje, tačiau palaipsniui jų vietą užima pažangesnės tabletės, turinčioms stipresnį gydomąjį ir kosmetinį bei mažesnį nepageidaujamą poveikį. Tokias tabletes tapo įmanoma sukurti, praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje išradus vadinamuosius trečiosios kartos progestinus.

1987 metais buvo sukurtas progestinas gestodenas (GSD), vienintelė iš tuometės naujos „trečios kartos“ progestinų biologiškai aktyvi medžiaga, nereikalaujanti aktyvinimo kepenyse. Ši savybė gestodenui suteikė privalumų prieš kitus „trečios kartos“ progestinus gezogestrelį ir norgestimatą, reikalaujančius aktyvinimo kepenyse. Dėl lengvai nuspėjamos hormonų koncentracijos, gestodenas vartojamas mažiausiomis dozėmis, labai gerai toleruojamas, užtikrina puikią ciklo kontrolę. Unikalios gestodeno savybės leido etinilestradiolio dozę tabletėse sumažinti net iki 15 mcg ir sukurti mažiausių kada nors naudotų dozių tabletes. Kontraceptinės tabletės su gestodenu vartojamos daugelyje pasaulio šalių; jos taip pat populiarios ir mūsų šalyje.

1978 metais buvo sukurtos kontraceptinės tabletės, kurių sudėtyje buvo 2 mg ciproterono acetato (CPA) ir 50 mcg etinilestradiolio. 1985 metais estrogeno dozė buvo dar sumažinta ir buvo sukurtas vaistas, pažymintis pasaulinės praktikos hormoninėmis kontraceptinėmis tabletėmis gydyti spuogus pradžią. 1962 metais „Schering“ mokslininkams susintetinus pirmąjį ir iki šiol vienintelį natūralaus progesterono kilmės progestiną ciproterono acetatą, buvo atskleistas antiandrogeninis CPA poveikis, įgalinantis gydyti nuo vyriškų hormonų androgenų priklausomas moterų ligas: spuogus, seborėją, androgeninį plikimą, padidėjusį plaukuotumą. CPA iki šiol išlieka unikalus šios srities lyderis; jis gaminamas derinyje su estrogenu ir grynas.

„Bayer“ nuopelnams kontracepcijoje priklauso ir pirmoji hormoninė gimdos spiralė. Tai priemonė, 24 valandas nuolat išskirianti 20 mcg levonorgestrelio. Hormoninė spiralė apjungia kontraceptinėms tabletėms bei gimdos spiralėms būdingus privalumus ir padeda išvengti daugumos trūkumų: tai kontraceptinėms tabletėms būdingas efektyvumas, mažesnis kraujavimas mėnesinių metu ir spiralėms būdingas vietinis poveikis bei paprastas vartojimas, dėl kurio nepatiriama klaidų. 5 metus vartojama sistema užtikrina saugią ir ilgalaikę kontracepciją. Šiandien „Bayer“ pristato dvi gimdos priemones:

„Bayer“ taip pat sukūrė du modernius progestinus dienogestą ir drospirenoną (DRSP), dėl unikalių savybių suteikusių dar daugiau privalumų moters sveikatai ir išvaizdai. Tai vyriškus hormonus slopinantį (antiandrogeninį) poveikį turintys progestinai, pasižymintis ir kosmetiniu poveikiu moters odai ir plaukams. Be to, drospirenonas mažina estrogenų sukeliamą skysčių kaupimąsi organizme, todėl, vartojant jo preparatus, gali sumažėti kūno svoris bei priešmenstruacinio sindromo simptomai. Šių kontraceptinių tablečių atsiradimas paneigė daugelį mitų apie kontraceptinių tablečių neigiamą poveikį.

Naudokite lietuviškus simbolius

Paskutinį kartą atnaujinta 2014-10-08