Sudėtinės kontraceptinės tabletės

Viena iš efektyviausių apsaugos nuo nepageidaujamo nėštumo priemonių, kurios patikimumas yra 99,7 procento (3 moterys iš 1000 pastoja per pirmuosius vartojimo metus), jei tabletės vartojamos pagal taisykles. Praktinis patikimumas 91 procentas (90 moterų iš 1000 pastoja per pirmuosius tablečių vartojimo metus).

Sudėtinėse kontraceptinėse tabletėse yra į natūralius kiaušidžių išskiriamus hormonus panašių hormonų (estrogenų ir progestinų), kurie „simuliuoja“ organizme nėštumą, kasdien palaikydami pastovų hormonų lygį. Tokiu būdu kiaušidžių veikla slopinama, jos gamina mažiau hormonų ir nebesubrandina kiaušialąsčių, todėl kontraceptikų vartojimo periodu moteris negali pastoti. Detaliau apie kontraceptinių tablečių veikimą skaitykite čia.

Palyginti neseniai sukurtas progestinas drospirenonas veikia labai panašiai kaip ir natūralus moters organizmo hormonas progesteronas. Vartojant sudėtines kontraceptines tabletes su drospirenonu, moterys nepatiria skysčių ir druskų (mineralų) pertekliaus organizme, kuris lemia svorio augimą. Taip pat drospirenonas padeda palengvinti priešmenstruacinius negalavimus, pavyzdžiui, pilvo pūtimą, krūtinės jautrumą, galūnių ir viso kūno patinimą. Be kontraceptinio poveikio, kai kurios tabletės reguliuoja riebalinių liaukų veiklą, todėl efektyviai sumažėja odos ir plaukų riebalavimasis, išnyksta spuogai.

Be to, vartojant sudėtines kontraceptines tabletes, galima išvengti negimdinio nėštumo ir mažakraujystės. Yra duomenų, kad vartojančios kontraceptines tabletes rečiau serga storosios žarnos vėžiu, endometrioze.
 

 
 
 
 
Šiandien klausiame:

SOS centras

Susisiekite su mumis

Užduokite klausimą, pasiūlykite idėją arba išsakykite problemą.

Klauskite gydytojo

Klauskite Prisimink.lt sveikatos specialistų tiesiogiai!

D.U.K.

Visi dažniausiai užduodami klausimai vienoje vietoje.

Žodynas

Nežinote jums svarbaus termino? Visi paaiškinimai čia.