Kontraceptinis implantas

Tai maža minkšto plastiko lazdelė, kurią kvalifikuotas gydytojas chirurginės procedūros metu įterpia moteriai po žasto oda. Implantas į bendrąją kraujotaką nuolat išskiria nedidelę progestino dozę ir slopina ovuliaciją. Taip pat sukelia pokyčius gimdos kaklelyje, trukdančius spermatozoidams patekti į gimdą.

Įterpus tinkamai ypač patikimas. Šios priemonės efektyvumas - 99,95 procento. Tai reiškia, kad tik viena moteris iš 1000 nelauktai pastoja per metus naudodama implantą. Nėra vartojimo klaidų. Implantavus veikia 3 metus. Chirurginiu būdu implantą galima bet kada išimti.

Tinka moterims, kurios gerai toleruoja hormoninę kontracepciją, bet nenori kasdien vartoti hormoninių preparatų. Išėmus vaisingumas greitai atsinaujina. Galima naudoti žindant kūdikį.

Priemonės sudėtyje esantis hormonas patenka į bendrąją kraujotaką. Jei moteris turi antsvorio, implantą gali tekti išimti nepraėjus 3 metams dėl greičiau mažėjančio veiksmingumo. Naudojant šį metodą, kraujavimas gali būti nereguliarus. Jei yra rizika užsikrėsti lytiniu keliu plintančia liga, papildomai būtina naudoti prezervatyvą.

Dažniausias šalutinis poveikis: spuogai, galvos skausmas, kūno svorio padidėjimas, krūtų jautrumas ir skausmas, nereguliarios mėnesinės, makšties infekcija.

 
 
 
 
Šiandien klausiame:

SOS centras

Susisiekite su mumis

Užduokite klausimą, pasiūlykite idėją arba išsakykite problemą.

Klauskite gydytojo

Klauskite Prisimink.lt sveikatos specialistų tiesiogiai!

D.U.K.

Visi dažniausiai užduodami klausimai vienoje vietoje.

Žodynas

Nežinote jums svarbaus termino? Visi paaiškinimai čia.