Kontraceptinis pleistras

Tai 20 cm2, kūno spalvos transderminis pleistras skirtas kontracepcijai. Pleistras klijuojamas ant švarios, sausos, neplaukuotos sėdmenų, pilvo, viršutinės išorinės rankos ar viršutinės nugaros srities odos, kurios netrina prigludę drabužiai. Iš priklijuoto pleistro į kraują kasdien patenka panašios dozės dviejų hormonų, estrogeno ir progestino, kaip ir vartojant mažų dozių sudėtines kontraceptines tabletes. Slopinama ovuliacija, sutirštėja gimdos kaklelio gleivės, mažiau išveša gimdos gleivinė.

Kontraceptinio pleistro patikimumas, kai nedaroma jokių vartojimo klaidų, yra 99,7 procento (3 moterys iš 1000 pastoja per pirmuosius pleistro vartojimo metus). Praktinis patikimumas 91 procentas (90 moterų iš 1000 pastoja per metus. Šalutiniai reiškiniai tokie pat, kaip ir vartojant kontraceptines tabletes, tik naudojant pleistrą dažnesni krūtų skausmingumas, nereguliarus tepimas ar kraujavimas pirmaisiais ciklais, skausmingos mėnesinės. Šie reiškiniai paprastai sumažėja ar išnyksta priemonę vartojant ilgiau. Be to, galimas odos niežulys, bėrimas, spuogai, alerginės reakcijos.

Palyginti su pažangios sudėties kombinuotomis kontraceptinėmis tabletėmis, pleistras neturi privalumų, tačiau gali būti alternatyva moterims, kurios norėtų išbandyti kitokį vartojimo būdą – pleistrą reikia klijuoti kas savaitę tris savaites iš eilės, po to daroma savaitės pertrauka. Panaudotame pleistre dar lieka hormonų, kurie patekę į vandenį, gali būti kenksmingi. Kad neterštumėte aplinkos, nemeskite pleistrų į tualetą ar į skystųjų atliekų sistemą. Nurodymai, kaip elgtis su senais pleistrais, pateikiami šios priemonės informaciniame lapelyje, esančiame pakuotės viduje.
 

 
 
 
 
Šiandien klausiame:

SOS centras

Susisiekite su mumis

Užduokite klausimą, pasiūlykite idėją arba išsakykite problemą.

Klauskite gydytojo

Klauskite Prisimink.lt sveikatos specialistų tiesiogiai!

D.U.K.

Visi dažniausiai užduodami klausimai vienoje vietoje.

Žodynas

Nežinote jums svarbaus termino? Visi paaiškinimai čia.