MANO Prisimink.lt

Kontracepcija

Kontraceptinis pleistras

Tai 20 cm2, kūno spalvos transderminis pleistras skirtas kontracepcijai. Pleistras klijuojamas ant švarios, sausos, neplaukuotos sėdmenų, pilvo, viršutinės išorinės rankos ar viršutinės nugaros srities odos, kurios netrina prigludę drabužiai (1).

priklijuoto pleistro į kraują kasdien patenka panašios dozės dviejų hormonų, estrogeno ir progestino, kaip ir vartojant mažų dozių sudėtines kontraceptines tabletes. Slopinama ovuliacija, sutirštėja gimdos kaklelio gleivės, mažiau išveša gimdos gleivinė. Kontraceptinio pleistro patikimumas, kai nedaroma jokių vartojimo klaidų, yra 99,7 procento (3 moterys iš 1000 pastoja per pirmuosius pleistro vartojimo metus). Praktinis patikimumas 92 procentai (80 moterys iš 1000 pastoja per pirmuosius pleistro vartojimo metus) (2).

Šalutiniai reiškiniai tokie pat, kaip ir vartojant kontraceptines tabletes, tik naudojant pleistrą dažnesni krūtų skausmingumas, nereguliarus tepimas ar kraujavimas pirmaisiais ciklais, skausmingos mėnesinės. Šie reiškiniai paprastai sumažėja ar išnyksta priemonę vartojant ilgiau. Be to, galimas odos niežulys, bėrimas, spuogai, alerginės reakcijos (3).

Palyginti su pažangios sudėties kombinuotomis kontraceptinėmis tabletėmis, pleistras neturi privalumų, tačiau gali būti alternatyva moterims, kurios norėtų išbandyti kitokį vartojimo būdąpleistrą reikia klijuoti kas savaitę tris savaiteseilės, po to daroma savaitės pertrauka.

Vartotame pleistre dar lieka hormonų, kurie patekę į vandenį, gali būti kenksmingi. Kad neterštumėte aplinkos, nemeskite pleistrų į tualetą ar į skystųjų atliekų sistemą. Nurodymai, kaip elgtis su panaudotais pleistrais, pateikiami šios priemonės informaciniame lapelyje, esančiame pakuotės viduje (1).


1. Kontraceptinio pleistro pakuotės lapelis - informacija vartotojui.
2. Trussell, J. Contraceptive efficacy. In: Hatcher RA, Trussell J, Nelson AL, Cates W, Stewart FH, Kowal D. Contraceptive Technology: Nineteenth Revised Edition. New York NY: Ardent Media, 2007.
3. Sibai B. M. et al., 2002 A comparative and pooled analysis of the safety and tolerability of the contraceptive patch (Ortho Evra/Evra). Fertility And Stability 77(2): S19.

 

Naudokite lietuviškus simbolius

Paskutinį kartą atnaujinta 2014-10-08