Kontraceptinis žiedas

Tai 54 mm skersmens žiedas, skirtas kontracepcijai. Žiedas trims savaitėms įkišamas į makštį, po to ištraukiamas ir daroma savaitės pertrauka. Iš žiedo per makšties gleivinę kasdien į organizmą patenka panašios dozės dviejų hormonų, estrogeno ir progestino, kaip ir vartojant mažų dozių kontraceptines tabletes.

Kaip ir vartojant sudėtines kontraceptines tabletes, slopinama ovuliacija, sutirštėja gimdos kaklelio gleivės, mažiau išveša gimdos gleivinė. Teorinis kontraceptinio žiedo patikimumas panašus į sudėtinių kontraceptinių tablečių – apie 99,7 procento (3 moterys iš 1000 nelauktai pastoja per pirmuosius vartojimo metus). Praktinis patikimumas, deja, yra mažesnis - apie 91 procentą (90 moterų iš 1000 nelauktai pastoja per pirmuosius vartojimo metus).

Šalutiniai reiškiniai tokie pat, kaip ir vartojant kontraceptines tabletes. Be to, naudojant žiedą, galimas makšties uždegimas, išskyrų iš makšties pagausėjimas, nemalonūs pojūčiai lytinių santykių metu (abu partneriai gali nuolat justi priemonę).

Palyginti su pažangios sudėties sudėtinėmis kontraceptinėmis tabletėmis, žiedas neturi privalumų, tačiau gali būti alternatyva moterims, kurios norėtų išbandyti kitokį vartojimo būdą.

Kadangi pavartojus priemonę joje gali būti likę hormonų, kontraceptinio žiedo negalima išmesti į kanalizaciją. Pavartotą žiedą išmekite su įprastinėmis buitinėmis atliekomis, geriausia įdėjus į paketėlį su daugkartiniu užsegimu.

 

 
 
 
 
Šiandien klausiame:

SOS centras

Susisiekite su mumis

Užduokite klausimą, pasiūlykite idėją arba išsakykite problemą.

Klauskite gydytojo

Klauskite Prisimink.lt sveikatos specialistų tiesiogiai!

D.U.K.

Visi dažniausiai užduodami klausimai vienoje vietoje.

Žodynas

Nežinote jums svarbaus termino? Visi paaiškinimai čia.