MANO Prisimink.lt

Kontracepcija

Kontraceptinis žiedas

Tai 54 mm skersmens žiedas, skirtas kontracepcijai. Žiedas trims savaitėms įkišamas į makštį, po to ištraukiamas ir daroma savaitės pertrauka. Iš žiedo per makšties gleivinę kasdien į organizmą patenka panašios dozės dviejų hormonų, estrogeno ir progestino, kaip ir vartojant mažų dozių kontraceptines tabletes.

Kaip ir vartojant kombinuotas kontraceptines tabletes, slopinama ovuliacija, sutirštėja gimdos kaklelio gleivės, mažiau išveša gimdos gleivinė. Teorinis kontraceptinio žiedo patikimumas panašus į sudėtinių kontraceptinių tablečių – apie 99,7 procento (3 moterys iš 1000 nelauktai pastoja per pirmuosius vartojimo metus). Praktinis patikimumas, deja, yra mažesnis - apie 92 procentus (80 moterų iš 1000 nelauktai pastoja per pirmuosius vartojimo metus) (1).

Šalutiniai reiškiniai tokie pat, kaip ir vartojant kontraceptines tabletes. Be to, naudojant žiedą, galimas makšties uždegimas, išskyrų iš makšties pagausėjimas, nemalonūs pojūčiai lytinių santykių metu (abu partneriai gali nuolat justi priemonę) (2).

Palyginti su pažangios sudėties sudėtinėmis kontraceptinėmis tabletėmis, žiedas neturi privalumų, tačiau gali būti alternatyva moterims, kurios norėtų išbandyti kitokį vartojimo būdą.

Kadangi pavartojus priemonę joje gali būti likę hormonų, kontraceptinio žiedo negalima išmesti į kanalizaciją. Pavartotą žiedą išmekite su įprastinėmis buitinėmis atliekomis, geriausia įdėjus į paketėlį su daugkartiniu užsegimu (2).

1. Trussell, J. Contraceptive efficacy. In: Hatcher RA, Trussell J, Nelson AL, Cates W, Stewart FH, Kowal D. Contraceptive Technology: Nineteenth Revised Edition. New York NY: Ardent Media, 2007.
2. Kontraceptinio žiedo pakuotės lapelis - informacija vartotojui.

Naudokite lietuviškus simbolius

Paskutinį kartą atnaujinta 2014-10-08