Progestino tabletės

Tai nedidelės progestino dozės tabletės, geriamos kasdien be pertraukų, dar vadinamos „mini piliulėmis“. Skirtingai nuo kombinuotų kontraceptinių tablečių, progestino tabletes būtina kasdien išgerti tuo pačiu metu – paklaida negali būti didesnė, nei 3-12 val. Todėl atkreipkite į tai dėmesį skaitydama vaisto informacinį lapelį.

Progestino tabletės sutirština gimdos kaklelio gleives, trukdydamos judėti spermijams bei mažina gimdos gleivinės vešėjimą, tačiau ovuliacija ne visada slopinama, todėl jos mažiau patikimos nei sudėtinės kontraceptinės tabletės. Šios priemonės efektyvumas yra 99,7 procento (3 moterys iš 1000 nelauktai pastoja per pirmuosius vartojimo metus). Praktinis tablečių patikimumas yra 91 procentas, t.y. iš 1000 moterų nelauktai pastoja 90 moterų per metus.

Šalutinis poveikis: nereguliariai tepa ar kraujuoja ciklo viduryje, mėnesinės tampa gausios, nereguliarios arba išnyksta, gali išberti spuogais, padidėti kūno svoris, kiaušidėse atsirasti cistų. Jei vartojant progestino tabletes pastojama, yra didesnė tikimybė, kad nėštumas bus negimdinis.
Ši priemonė gali būti naudojama žindant kūdikį arba kaip alternatyva vyresnėms bei dėl sveikatos būklės negalinčioms vartoti sudėtinės hormoninės kontracepcijos priemonių moterims.

 
 
 
 
Šiandien klausiame:

SOS centras

Susisiekite su mumis

Užduokite klausimą, pasiūlykite idėją arba išsakykite problemą.

Klauskite gydytojo

Klauskite Prisimink.lt sveikatos specialistų tiesiogiai!

D.U.K.

Visi dažniausiai užduodami klausimai vienoje vietoje.

Žodynas

Nežinote jums svarbaus termino? Visi paaiškinimai čia.