Hormoninė spiralė

Hormoninė spiralė arba gimdos sistema su hormonu

Gimdos sistema su hormonu arba kitaip vadinama hormoninė spiralė teikia apsaugą nuo nėštumo net 5 metus, hormoninė minispiralė - 3 metus. Dėl nuolat išskiriamo nedidelio progestino kiekio slopinamas gimdos gleivinės vešėjimas bei tirštinamos gimdos kaklelio gleivės, dėl kurių spermijai negali patekti į gimdą, todėl apvaisinimas apskritai negali įvykti.

Naudojant hormoninę spiralę negimdinio nėštumo rizika yra mažesnė nei nevartojant kontracepcijos. Be to, hormoninę spiralę turinčios moterys rečiau serga dubens uždegimu nei naudojančios vario spiralę. Dėl nuolat slopinamo gimdos gleivinės vešėjimo, sumažėja mėnesinių skausmai, kraujuojama trumpiau ir ne taip gausiai, kai kurioms moterims mėnesinės apskritai išnyksta, kol gimdoje yra ši priemonė.

Pradėjus naudoti hormoninę spiralę, pačioje pradžioje gali pasirodyti kraujingų tepančių ar gausesnių išskyrų iš lyties organų, ir, nors kraujuojama negausiai, tai gali tęstis keletą mėnesių (ypač priemonės naudojimo pradžioje), todėl reikės šiek tiek kantrybės. Šios priemonės veikimas apsiriboja gimda, bendras poveikis organizmui minimalus, kiaušidžių veikla dažniausiai neslopinama. Ištraukus hormoninę spiralę arba minispiralę, pastoti galima jau per pirmuosius mėnesius.

Hormoninė spiralė tinka bet kokio amžiaus moterims, kurios jau neplanuoja gimdyti ar nori ilgesnės pertraukos tarp gimdymų. Patikimumas – 99,8 procento (2 moterys iš 1000 nelauktai pastoja per pirmuosius vartojimo metus). Paminėtina, kad dėl vartojimo būdo šis metodas vienodai patikimas visoms vartotojoms, nes nepadaroma vartojimo klaidų.

Svarbu pažymėti: savo veikimo būdu ir poveikiu organizmui hormoninė spiralė yra efektyvesnė ir naudingesnė, nei įprastos spiralės su variu. Gimdos sistema su hormonu priartėjo prie idealios kontracepcijos priemonės – jai būdingi hormoninės kontracepcijos ir tradicinės gimdos spiralės privalumai, o didžiosios dalies trūkumų yra išvengiama.

 
 
 
 
Šiandien klausiame:

SOS centras

Susisiekite su mumis

Užduokite klausimą, pasiūlykite idėją arba išsakykite problemą.

Klauskite gydytojo

Klauskite Prisimink.lt sveikatos specialistų tiesiogiai!

D.U.K.

Visi dažniausiai užduodami klausimai vienoje vietoje.

Žodynas

Nežinote jums svarbaus termino? Visi paaiškinimai čia.