MANO Prisimink.lt

Kontracepcija

Hormoninė spiralė arba gimdos sistema su hormonu

Gimdos sistema su hormonu arba kitaip vadinama hormoninė spiralė teikia apsaugą nuo nėštumo net 5 metus. Dėl nuolat išskiriamo nedidelio progestino kiekio slopinamas gimdos gleivinės vešėjimas bei tirštinamos gimdos kaklelio gleivės, dėl kurių spermijai negali patekti į gimdą, todėl apvaisinimas apskritai negali įvykti (1).

Naudojant hormoninę spiralę negimdinio nėštumo rizika yra mažesnė nei nevartojant kontracepcijos. Be to, hormoninę spiralę turinčios moterys rečiau serga dubens uždegimu nei naudojančios vario spiralę. Dėl nuolat slopinamo gimdos gleivinės vešėjimo, sumažėja mėnesinių skausmai, kraujuojama trumpiau ir ne taip gausiai, kas penktai moteriai mėnesinės apskritai išnyksta, kol gimdoje yra ši priemonė (1).

Pradėjus naudoti hormoninę spiralę , pačioje pradžioje gali pasirodyti kraujingų tepančių ar gausesnių išskyrųlyties organų, ir, nors kraujuojama negausiai, tai gali užsitęsti, todėl reikės tiek moters, tiek jos partnerio kantrybės. Šios priemonės veikimas apsiriboja gimda, bendras poveikis organizmui minimalus, kiaušidžių veikla dažniausiai neslopinama. Ištraukus gimdos sistemą su hormonu, pastoti galima jau pirmąjį mėnesį.

Hormoninė spiralė tinka bet kokio amžiaus moterims, kurios jau neplanuoja gimdyti ar nori ilgesnės pertraukos tarp gimdymų. Patikimumas – 99,8 procento (2 moterys iš 1000 nelauktai pastoja per pirmuosius vartojimo metus) (2). Paminėtina, kad dėl vartojimo būdo šis metodas vienodai patikimas visoms vartotojoms.

Svarbu pažymėti: savo veikimo būdu ir poveikiu organizmui hormoninė spiralė yra efektyvesnė ir naudingesnė, nei įprastos spiralės su variu. Gimdos sistema su hormonu priartėjo prie idealios kontracepcijos priemonės – jai būdingi hormoninės kontracepcijos ir tradicinės gimdos spiralės privalumai, o didžiosios dalies trūkumų yra išvengiama.

1. Vartojimo į gimdą sistemos pakuotės lapelis - informacija vartotojui.
2. Trussell, J. Contraceptive efficacy. In: Hatcher RA, Trussell J, Nelson AL, Cates W, Stewart FH, Kowal D. Contraceptive Technology: Nineteenth Revised Edition. New York NY: Ardent Media, 2007.

Naudokite lietuviškus simbolius

Paskutinį kartą atnaujinta 2014-10-08