Vario spiralė

Tai maža plastikinė priemonė, turinti vario, kuri įkišama į gimdą. Spiralių būna visokių formų, iš kurių populiariausia T formos. Ši kontracepcijos priemonė dažniausiai siūloma moterims, norinčioms ilgalaikės apsaugos arba negalinčioms vartoti hormoninės kontracepcijos. Į gimdą įkištos spiralės vario jonai sudaro apvaisinimui nepalankią terpę ir neleidžia implantuotis gemalui dėl pakitusios gimdos gleivinės. Be to, spermijams sunkiau judėti ir pasiekti kiaušintakius, kur įvyksta apvaisinimas.

Spiralė patikima – vartojant be klaidų efektyvumas sudaro 99,4 procento (6 moterys iš 1000 nelauktai pastoja per pirmuosius vartojimo metus). Įprastai vartojant vario spiralės patikimumas yra 99,2 procento arba 8 moterys iš 1000 nelauktai pastoja per pirmuosius vartojimo metus.

Spiralė su variu gali būti naudojama 5-7 metus, tačiau neretai šį priemonė sukelia nepageidaujamą poveikį: mėnesinės tampa gausesnės, ilgesnės, dažnai ir skausmingesnės, galimas negimdinis nėštumas, gimdos uždegimas, skausmai apatinėje pilvo dalyje, nereguliarus kraujavimas. Be to, spiralė gali nepastebimai iškristi, todėl moteris turi retkarčiais pasitikrinti, ar makštyje yra spiralės siūlai.

 

 
 
 
 
Šiandien klausiame:

SOS centras

Susisiekite su mumis

Užduokite klausimą, pasiūlykite idėją arba išsakykite problemą.

Klauskite gydytojo

Klauskite Prisimink.lt sveikatos specialistų tiesiogiai!

D.U.K.

Visi dažniausiai užduodami klausimai vienoje vietoje.

Žodynas

Nežinote jums svarbaus termino? Visi paaiškinimai čia.