Spermicidiniai produktai

Įvairių pavidalų (žvakučių, kremų, želė ir kt.) spermicidiniai produktai įdedami į makštį prieš lytinį aktą. Šių produktų veikliosios medžiagos veikia spermijų, bakterijų ar virusų ląstelių membranas: cheminės spermicidų medžiagos suardo ląsteles, tokiu būdu apsaugodamos nuo nepageidaujamo nėštumo ir lytiškai plintančių infekcijų (LPI).

Galimas nepageidaujamas šalutinis poveikis: moters ir vyro lyties organų sudirginimas ir vietinės alerginės reakcijos, gali padažnėti šlapimo takų uždegimas. Teoriškai, dažnas lyties takų nuolatinis dirginimas gali padidinti LPI riziką. Dėl stipraus veikliųjų medžiagų poveikio ši kontracepcijos priemonė labiau tinka retai lytinius santykius turinčioms moterims arba laikinai negalinčioms naudotis kitais kontracepcijos metodais.

Realus spermicidinių produktų kontraceptinis efektyvumas yra palyginti mažas - 72 procentai. Vadinasi, 280 iš 1000 spermicidinius produktus (vaginalines žvakutes, kremus ir kt.) vartojančių moterų pastoja per metus. Dėl šios priežasties rekomenduojama spermicidus naudoti kartu su kitomis kontracepcijos priemonėmis, pvz., prezervatyvais.

Šiandien klausiame:
Nutrauktas lytinis aktas - apsauga nuo neplanuoto nėštumo?

Kitos apklausos

SOS centras

Susisiekite su mumis

Užduokite klausimą, pasiūlykite idėją arba išsakykite problemą.

Klauskite gydytojo

Klauskite Prisimink.lt sveikatos specialistų tiesiogiai!

D.U.K.

Visi dažniausiai
užduodami klausimai
vienoje vietoje.

Žodynas

Nežinote jums
svarbaus termino?
Visi paaiškinimai čia.

PRANEŠTI apie šalutinį poveikį

Informuokite mus apie vaisto šalutinį poveikį

Sekite mus per Facebook