Geriant kontraceptikus, išberia spuogais ir padidėja plaukuotumas

Kodėl šis mitas paplito?

Pirmųjų kontraceptinių tablečių sudėtyje buvę progestinai turėjo ne tik natūraliam progesteronui, bet ir vyriškiems hormonams androgenams būdingų savybių. Be to, tabletėse buvo didelės jų dozės. Todėl, vartojusioms tokias tabletes moterims iš tiesų padidėdavo plaukuotumas, išberdavo spuogais, padidėdavo odos riebumas.

Ar yra kontraceptinių priemonių, turinčių teigiamą poveikį odai?

Taip, bet tik tabletės. Jų sudėtyje esantis progestinas dienogestas veikia priešingai nei vyriški hormonai - neskatina odos riebalavimosi, spuogų susidarymo ir vyriško tipo plaukuotumo, bet, atvirškčiai, sumažina šiuos negalavimus, neleisdamas vyriškiems hormonams, kurių visada yra moters organizme, neigiamai veikti odos. Kontraceptinės tabletės su dienogestu tinka lengvo ar vidutinio sunkumo spuogams ar seborėjai gydyti.

Kokį poveikį odai gali turėti kitos kontracepcijos priemonės?

Daugumos kontracepcijai skirtų priemonių sudėtyje yra progestinai, turintys daugiau ar mažiau išreikštą nepageidaujamą androgeninį poveikį, t.y. odą gali veikti panašiai, kaip vyriški hormonai. Tiesa, sumažėjus vyriškų hormonų gamybai kiaušidėse bei jų aktyvumui, vartojant kontraceptines priemones odos problemos būna labai retai. Visgi, jei oda linkusi riebaluotis ar yra spuoguota, visuomet pirmiausia rekomenduotina rinktis kontraceptines tabletes, kurių spuogus gydantis poveikis yra įrodytas.

 
 
 
 
Šiandien klausiame:

SOS centras

Susisiekite su mumis

Užduokite klausimą, pasiūlykite idėją arba išsakykite problemą.

Klauskite gydytojo

Klauskite Prisimink.lt sveikatos specialistų tiesiogiai!

D.U.K.

Visi dažniausiai užduodami klausimai vienoje vietoje.

Žodynas

Nežinote jums svarbaus termino? Visi paaiškinimai čia.