Rizika ir privalumai

Kontraceptinių tablečių privalumai ir galimi šalutiniai poveikiai

Visame pasaulyje daug moterų, norinčių išvengti neplanuoto nėštumo, vartoja kontraceptines tabletes.
Terminas kontraceptinės tabletės vartojamas tiek sudėtinėms, tiek progestinų tabletėms (mini piliulėms) apibūdinti. Sudėtinėse tabletėse yra estrogenų ir progestinų, o mini piliulėse – tik progestinų. Sudėtinių kontraceptinių tablečių hormonai apsaugo nuo nėštumo trimis skirtingais būdais: neleidžia kiaušidėms subrandinti kiaušinėlį ir įvykti ovuliacijai; tirština gimdos kaklelio gleives ir taip trukdo spermijams patekti į gimdą; slopina gimdos gleivinės vešėjimą, dėl to apvaisintas kiaušinėlis negali prisitvirtinti. Mini piliulės pirmiausia tirština gimdos kaklelio gleives, dėl to apsunkina spermijų patekimą į gimdą.

Yra daugybė kontraceptinių tablečių, iš kurių galite rinktis. Jos skiriasi tabletėse esančių hormonų rūšimi ir doze, vartojimo būdu ir nekontraceptiniais poveikiais. Renkantis svarbu žinoti skirtumus ir, padedant sveikatos priežiūros specialistui, išsirinkti jums tinkamiausią produktą.

Kontraceptinės tabletės veiksmingos tol, kol yra tinkamai vartojamos. Svarbu, kad tabletę išgertumėte panašiu metu kiekvieną dieną, pvz., iš pat ryto ar prieš eidama miegoti. Pamiršus išgerti tabletę, informacijos, kaip išvengti nėštumo, reikėtų ieškoti vartojamų tablečių informaciniame lapelyje arba kreiptis į gydytoją.
Tabletė apsaugo nuo nėštumo, bet ne nuo žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) infekcijos, įgyto žmogaus imunodeficito sindromo (AIDS) ir kitų lytiškai plintančių infekcijų. Tik barjerinė kontracepcija (pvz., prezervatyvas) apsaugo nuo šių infekcijų.

Faktai apie geriamuosius kontraceptikus
Kontraceptinių tablečių teikiama nauda
Galimi šalutiniai poveikiai
Dažniausi mitai apie tabletes
Nekontraceptiniai privalumai
Ko klausia gydytojas skirdamas kontraceptiką
Kitų vaistų vartojimas
Informacijos šaltiniai

 

 
 
 
 
Šiandien klausiame:

SOS centras

Susisiekite su mumis

Užduokite klausimą, pasiūlykite idėją arba išsakykite problemą.

Klauskite gydytojo

Klauskite Prisimink.lt sveikatos specialistų tiesiogiai!

D.U.K.

Visi dažniausiai užduodami klausimai vienoje vietoje.

Žodynas

Nežinote jums svarbaus termino? Visi paaiškinimai čia.