Kitų vaistų vartojimas kartu su geriamaisiais kontraceptikais

Prieš skirdamas kontraceptines tabletes, gydytojas pasitikslins, ar jūs nevartojate kitų vaistų ar žolinių preparatų. Kai kurie vaistai gali mažinti tablečių kontraceptinį poveikį arba gali sukelti netikėtą kraujavimą. Todėl vartojant tabletes jums gali tekti imtis papildomų atsargumo priemonių (pavyzdžiui, naudoti prezervatyvus) ar rinktis kitą apsisaugojimo nuo neplanuoto nėštumo būdą. Tokie vaistai yra:

  • Vaistai nuo epilepsijos (pavyzdžiui, primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbamazebinas, topiromatas, felbamatas).
    Vaistai nuo tuberkuliozės (pavyzdžiui, rifampicinas).
  • Vaistai nuo ŽIV (pavyzdžiui, ritonaviras, nevirapinas) ir nuo kitų infekcijų (antibiotikai, tokie kaip penicilinai, tetraciklinai, grizeofulvinas).
  • Paprastosios jonažolės preparatai.
  • Lamotriginas (vaistas nuo traukulių, vartojamas epilepsijai ir bipoliniam sutrikimui gydyti).
  • Ciklosporinas (imunosupresantas).

Pasakykite sveikatos priežiūros specialistui, jeigu po paskutinio apsilankymo pradėjote vartoti naujus vaistus arba žolinius preparatus, įskaitant ilgalaikio vartojimo ir nereceptinius vaistus. Ir toliau reguliariai konsultuokitės su savo gydytoju dėl kontracepcijos priemonių, ypač jei keistųsi jūsų gyvenimo būdas ar sveikatos istorija. Klauskite visko, kas jus neramina, – specialistas padės surasti jums tinkamą kontracepcijos būdą. Prisiminkite, kontraceptinės tabletės neapsaugos jūsų nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ar kitų lytiniu keliu plintančių infekcijų.

 
 
 
 
Šiandien klausiame:

SOS centras

Susisiekite su mumis

Užduokite klausimą, pasiūlykite idėją arba išsakykite problemą.

Klauskite gydytojo

Klauskite Prisimink.lt sveikatos specialistų tiesiogiai!

D.U.K.

Visi dažniausiai užduodami klausimai vienoje vietoje.

Žodynas

Nežinote jums svarbaus termino? Visi paaiškinimai čia.