Dažniausi mitai apie tabletes

Tikriausiai girdėjote, kad dėl kontraceptinių tablečių vartojimo didėja svoris, sumažėja tikimybė ateityje pastoti ar tabletės gali pakenkti jūsų negimusiam vaikui, jei jas vartojote prieš pastodamos. Tai dažniausi mitai, susiję su kontraceptinėmis tabletėmis.

Kūno masė

Daug moterų mano, kad dėl kontraceptinių tablečių vartojimo pradės didėti svoris. Tačiau šio mito nepagrindė moksliniai tyrimai apie ilgalaikį tablečių poveikį kūno masei. Kai kurių moterų kūno masė gali padidėti 1–2 kg dėl hormono estrogeno sukelto vandens susilaikymo. Dažniausiai toks poveikis pasireiškia tik pirmaisiais mėnesiais pradėjus vartoti kontraceptines tabletes.

„Kontraceptinės tabletės neturi ilgalaikio poveikio kūno masei.“

Vaisingumas

Negimdinis (ektopinis) nėštumas

Moterims, vartojančioms kontraceptines tabletes, ektopinio nėštumo (nenormalaus nėštumo, kuris vystosi ne gimdoje) tikimybė yra mažesnė nei moterims, niekada nevartojusioms tablečių ar naudojančioms kitas kontracepcijos priemones: prezervatyvus, diafragmas, varines gimdos spirales ar kt.

Vaisingumo atsinaujinimas

Kontraceptinių tablečių poveikis yra visiškai grįžtamas. Tai reiškia, kad tabletės nepaveiks jūsų galimybių pastoti, kai nustosite jas vartoti. Todėl nereikia daryti pertraukų siekiant „išsaugoti“ vaisingumą.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad, nustojus vartoti šiuolaikines mažų dozių kontraceptines tabletes, laikotarpis iki pastojimo nepailgėja. Vieno tyrimo metu nustatyta, kad nustojus vartoti kontraceptines tabletes, penktadalis moterų pastojo praėjus vos vienam mėnesiui ir keturi penktadaliai – per vienerius metus. Panašus pastojimo dažnis nustatytas ir to paties amžiaus moterų grupėje, kurios prieš pastojimą nevartojo kontraceptinių tablečių.

„Kontraceptinės tabletės nepaveikia moters galimybių pastoti nustojus vartoti tabletes. Nereikia daryti pertraukų siekiant „išsaugoti“ vaisingumą.“

Poveikis nėštumui

Dalis moterų mano, kad kontraceptinių tablečių vartojimas gali sukelti apsigimimus. Iš tiesų nenustatyta šalutinių poveikių nėštumui, jei tabletės netyčia vartojamos ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu. Vis dėlto, sužinojusi, kad esate nėščia, tablečių vartojimą turėtumėte nutraukti. Tyrimais nustatyta, kad persileidimų nepadaugėja, jeigu moteris nutraukė kontraceptinių tablečių vartojimą prieš pastodama ar nėštumo metu. Iš tiesų, kuo ilgiau vartojate tabletes, tuo mažesnė persileidimo rizika ateityje.

„Nenustatyta kontraceptinių tablečių sukeltų šaltinių poveikių, jei šios buvo vartojamos ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu.“

 
 
 
 
Šiandien klausiame:

SOS centras

Susisiekite su mumis

Užduokite klausimą, pasiūlykite idėją arba išsakykite problemą.

Klauskite gydytojo

Klauskite Prisimink.lt sveikatos specialistų tiesiogiai!

D.U.K.

Visi dažniausiai užduodami klausimai vienoje vietoje.

Žodynas

Nežinote jums svarbaus termino? Visi paaiškinimai čia.