Kontraceptinių tablečių teikiama nauda

Veiksminga apsauga nuo nėštumo

Apsauga nuo nėštumo yra didžiausia kontraceptinių tablečių teikiama nauda.

Tinkamai vartojant, tai vienas patikimiausių grįžtamų metodų nėštumui išvengti. Siekdamos apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo, kontraceptines tabletes 2010 m. visame pasaulyje vartojo daugiau kaip 63 milijonai moterų.

„Tabletės yra vienas patikimiausių grįžtamosios kontracepcijos būdų“

Teigiamas poveikis mėnesinėms

Kontraceptinių tablečių vartojimas gali sureguliuoti mėnesines, sumažinti kraujavimą ir skausmą, susijusį su mėnesinėmis. Nustatyta, kad moterims, kurios skundėsi gausiu ir (arba) ilgai trunkančiu menstruaciniu kraujavimu, vartojant tam tikrų rūšių kontraceptines tabletes, per mėnesines netenkamo kraujo kiekis reikšmingai sumažėjo.

Daug moterų mano, kad su mėnesinėmis susiję nusiskundimai yra dažnesni vartojant kontraceptines tabletes. Nereguliarus kraujavimas ar tepliojimas
yra įprastas reiškinys, bet tik keletą pirmųjų mėnesių pradėjus vartoti tabletes, po to dažniausiai išnyksta. Pasitarkite su savo gydytoju, jeigu ir toliau tęsiasi su mėnesinėmis susijusios problemos.

„Kontraceptinės tabletės gali padėti sureguliuoti ir sumažinti kraujavimą mėnesinių metu“

Apsauga nuo dubens uždegiminės ligos

Kontraceptinės tabletės gali apsaugoti nuo dubens uždegiminės ligos, kuri yra rimta kai kurių lytiškai plintančių infekcijų (LPI) komplikacija.

Atminkite: kontraceptinės tabletės neapsaugo nuo ŽIV (AIDS) ir kitų LPI. Esant padidėjusiai rizikai užsikrėsti tokia infekcija, taip pat naudokite barjerinę kontracepciją (pvz., prezervatyvus).

Mažesnė kai kurių vėžio rūšių rizika

 

Daug moterų nerimauja, kad kontraceptinės tabletės padidins riziką susirgti vėžiu. Nustatyta, kad tablečių vartojimas mažina tam tikrų moterims būdingų vėžio rūšių, tokių kaip kiaušidžių ar gimdos gleivinės (endometriumo), atsiradimo riziką. Mažesnė rizika susirgti šiuo vėžiu išlieka ir nustojus vartoti tabletes. Taip pat kuo ilgiau vartosite tabletes, tuo didesnė bus apsauga nuo storosios žarnos, gimdos gleivinės ir kiaušidžių vėžio.
Ilgalaikiai tyrimai rodo, kad, palyginti su moterimis, kurios niekada nevartojo kontraceptinių tablečių, kiekvienam šimtui tabletes vartojusių moterų padidėjo skaičius moterų, apsaugotų nuo tam tikrų vėžio rūšių.


„Moterims, vartojusioms kontraceptines tabletes, rizika sirgti storosios žarnos, gimdos gleivinės ir kiaušidžių vėžiu gali būti mažesnė.“

 

 
 
 
 
Šiandien klausiame:

SOS centras

Susisiekite su mumis

Užduokite klausimą, pasiūlykite idėją arba išsakykite problemą.

Klauskite gydytojo

Klauskite Prisimink.lt sveikatos specialistų tiesiogiai!

D.U.K.

Visi dažniausiai užduodami klausimai vienoje vietoje.

Žodynas

Nežinote jums svarbaus termino? Visi paaiškinimai čia.