Kaip pradėti vartoti tabletes

Pradedant pirmąją kontraceptinių tablečių pakuotę

Jei pastarąjį mėnesį hormoniniai kontraceptikai nebuvo vartojami
Sulaukite mėnesinių kraujavimo. Pirmoji kraujavimo diena yra pirmoji ciklo diena. Ji yra tinkamiausia pradėti tablečių vartojimą. Gerkite ta savaitės diena pažymėtą tabletę. Pavyzdžiui, jei ciklas prasideda penktadienį, imkite penktadienio tabletę. Paskui imkite tabletes iš eilės. Kontraceptinės tabletės pradeda veikti iš karto, todėl papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

Galite pradėti vartoti tabletes antrą-penktą mėnesinių ciklo dieną, tačiau tokiu atveju pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia papildomų (barjerinių, vaginalinių) kontracepcijos priemonių.

Pradedant vartoti sudėtines kontraceptines tabletes vietoje kontraceptinio pleistro

Jei pleistras buvo klijuojamas 3 savaites iš eilės, kontraceptines tabletes galima pradėti vartoti tą pačią dieną, kai nuimamas pleistras, arba po pertraukos, bet ne vėliau kaip tą dieną, kai turės būti klijuojamas naujas pleistras, t.y. ne vėliau kaip 7 dienos nuo paskutinio pleistro atklijavimo dienos. Galite pradėti vartoti kontraceptines tabletes ir iškart, atklijavus kontraceptinį pleistrą bet kuriuo metu.

Pradedant vartoti sudėtines kontraceptines tabletes vietoje kontraceptinio žiedo

Ištraukus kontraceptinį žiedą iš makšties, galima iškart pradėti gerti kontraceptines tabletes. Jei žiedas buvo laikomas makštyje 3 savaites, galima tablečių vartojimą pradėti ir po ne ilgesnės, nei 7 dienos, pertraukos nuo žiedo išėmimo, t.y. ne vėliau kaip tą dieną, kai turėjo būti kišamas į makštį kitas žiedas.

Pradedant vartoti pasirinktas tabletes vietoje kitų sudėtinių kontraceptinių tablečių

Galite pradėti vartoti pasirinktas tabletes kitą dieną po paskutinės anksčiau gertų vaistų tabletės (t. y. be pertraukos). Jei iki tol vartotų kontraceptinių vaistų pakuotėje yra ir neveiksmingų tablečių, pradėkite gerti naująsias tabletes kitą dieną po paskutinės veiksmingos tabletės (jei neaišku, kuri tai tabletė, klauskite gydytojo arba vaistininko). Galite pradėti vartoti naująsias tabletes ir ne iš karto, bet ne vėliau kaip kitą dieną po vaistų vartojimo pertraukos (arba paskutinės neveiksmingos tabletės). Laikantis šių nurodymų nereikia imtis papildomų kontracepcijos priemonių.

Pradedant vartoti sudėtines kontraceptines tabletes vietoj progestino tablečių (mini piliulių)

Galite liautis vartoti minipiliules bet kurią dieną ir pradėti gerti sudėtines kontraceptines tabletes kitą dieną tuo pačiu laiku, tačiau jei turėjote lytinių santykių, pirmąsias septynias vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių, vaginalinių) kontracepcijos priemonių.

Pradedant vartoti tabletes vietoj švirkščiamųjų vaistų, implantų arba hormoninės spiralės

Pradėkite vartoti tabletes tą dieną, kai turėtų būti daroma nauja švirkščiamųjų vaistų injekcija arba kai šalinamas implantas ar gimdos spiralė, tačiau jei turėjote lytinių santykių, pirmąsias septynias tablečių vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių, vaginalinių) kontracepcijos priemonių.

Po gimdymo

Po gimdymo gydytojas gali patarti jums prieš pradedant vartoti tabletes palaukti pirmojo normalaus ciklo. Kartais galima pradėti ir anksčiau. Gydytojas patars, kaip geriau daryti. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti kombinuotas kontraceptines tabletes, pirma pasitarkite su gydytoju.

Po persileidimo ar nėštumo nutraukimo

Klauskite gydytojo patarimo.

Jei norite liautis vartoti tabletes

Galite liautis vartoti kontraceptines tabletes bet kada. Jei nustojate vartoti dėl to, kad norite pastoti, paprastai rekomenduojama palaukti pirmojo natūralaus ciklo. Tai padeda nustatyti, kada turi gimti kūdikis.

 
 
 
 
Šiandien klausiame:

SOS centras

Susisiekite su mumis

Užduokite klausimą, pasiūlykite idėją arba išsakykite problemą.

Klauskite gydytojo

Klauskite Prisimink.lt sveikatos specialistų tiesiogiai!

D.U.K.

Visi dažniausiai užduodami klausimai vienoje vietoje.

Žodynas

Nežinote jums svarbaus termino? Visi paaiškinimai čia.