Kaip taisyklingai vartoti tabletes

Kontraceptinės tabletės geriamos kasdien 21 dieną, po to daroma 7 dienų pertrauka. Yra tablečių, kurios vartojamos 28 dienas. Priklausomai nuo vartojimo režimo, 21 (24 arba 26) dienas yra geriamos veikliosios tabletės. Kitas 7 (4 arba 2) dienas Jūs vartojate neveikliąsias (placebo) tabletes, kuriose nėra aktyvių komponentų, arba nieko nevartojate.

Jeigu vartojate progestinų tabletes (mini piliules), visas 28 dienas geriate veikliąsias tabletes ir iš karto pradedate naują pakuotę, Šiuo atveju, pertrauka nedaroma.
Laiką, kokiu metu bus geriamos tabletės, pasirenka pati moteris. Tai gali būti rytas, vakaras ar darbo metas, tai gali būti laikas, susijęs su įprastu, kasdien atliekamu veiksmu – keliamasi, einama miegoti, valomi dantys, vedžiojamas šuo ir t.t. Taip lengviau įsimenama išgerti tabletę, tačiau nėra griežta kontraceptinių tablečių vartojimo sąlyga.

Svarbu išgerti vieną tabletę kiekvieną dieną, 21 (arba 28) dienas iš eilės. Viena išgerta tabletė saugo ne 24, o 36 val, t.y. vėluojant net iki 12 val. išlieka pilnas kontraceptinis poveikis (tačiau piktnaudžiauti tuo nepatartina). Jei vėluojama ilgiau kaip 12 val., norint išvengti neplanuoto pastojimo, reikia elgtis pagal taisykles.

Pertraukos, kai tabletės negeriamos, metu prasideda į mėnesines panašus kraujavimas (gali būti silpnesnis, trumpesnis, mažiau skauda pilvo apačią nei įprasta). Kontraceptinis poveikis pertraukos metu išlieka, turint lytinių santykių, nereikia jokios papildomos apsaugos. Jokiu būdu negalima daryti ilgesnės nei 7 dienos pertraukos (ji gali būti trumpesnė), nes, pavėlavus pradėti naują pakuotę kontraceptinis poveikis jau nebegarantuojamas. Taip yra todėl, kad 7 dienas negeriant tablečių, kiaušidėse bręsta kiaušinėlis, o šis procesas sustabdomas tik vėl pradėjus gerti tabletes. Jei pertrauka ilgesnė – kiaušinėlis gali subręsti ir įvykti ovuliacija, tuomet moteris rizikuoja pastoti. Tai viena dažniausių klaidų, vartojant kontraceptines tabletes.
 

 
 
 
 
Šiandien klausiame:

SOS centras

Susisiekite su mumis

Užduokite klausimą, pasiūlykite idėją arba išsakykite problemą.

Klauskite gydytojo

Klauskite Prisimink.lt sveikatos specialistų tiesiogiai!

D.U.K.

Visi dažniausiai užduodami klausimai vienoje vietoje.

Žodynas

Nežinote jums svarbaus termino? Visi paaiškinimai čia.